Skip to: Site menu | Main content

Şiirin Adı İZMİR yayınlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi "İzmir'i tanıtan Kent Kitaplığı" çalışması kapsamında Mehmet Karayaman'ın "Cumhuriyet Döneminde İzmir 'de sağlık", Engin Berber'in "Meşrutiyette İzmir 1876-1908", Yaşar Ürük 'ün "İzmir Kent Sözlüğü", Serdar Kızık 'ın "İmbatı Ege 'den" Rauf Beyru'nun "19. Yüzyılda İzmir 'de sağlık Sorunları ve Yaşam", Elena Frangakis-Syrett'in, "18. Yüzyılda İzmir 'de ticaret (1700 - 1820)", Duygu Özsüphandağ Yayman'ın hazırladığı, "Ahmet Piriştina -Yaşam Öyküsü , Nergis Kokar mı İzmir 'in Sokakları" ve Dinçer Sezgin 'in "İzmir Esintileri" kitapları çıkarılmıştı.

Şiirin adı izmir

Son olarak da Ahmet Günbaş ve M. Kadri Sümer'in birlikte hazırladıkları "Şiirin Adı İzmir" adlı seçkiyi (antolojiyi) yayınladı. Kitapta konusu İzmir olan şiirler yer alıyor. Oldukça oylumlu bir yapıt.

Kitap; içinde şiiri olan şairlerin adreslerine telif olarak gönderilecek.

Edinmek isteyenler APİKAM (Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi)'den 6.oo YTL karşılığı edinebilirler. Seçki; ayrıca Yakın, İletişim ve Kabile Kitabevlerinde de satışa sunuldu. Yalnızca ederi bir kaç lira daha fazla olabilir.

DUMANSIZLAR
11.11.2008