Skip to: Site menu | Main content

       ÇATAPAT SESLER

 

          Bugünkü toplantının gündemi; Ahmet Günbaş'ın 40 yıllık şiir serüvenini topladığı ''çatapat sesimle'' kitabı ve Ahmet Günbaş şiiri üzerine konuşma ve seslendirmeye ayırılmıştı. Öyle de oldu. Günbaş'ı anlatmaya kıdem sırasıyla başlandı, en son Günbaş konuştu.

         Her biri birbirinden değerli yorumları yapan dostlarımdan bugünü değerlendirmek gene en kıdemlinin olmalı diye düşünüyorum.


         Gündeme oturan üçüncü konu, sevgili Abdurrahman Tekin'in Çiğli Belediyesince yürütülen nostalji futbol turnuvasına adını veren kanser hastası 8 yaşındaki İpek'in öyküsü, toplantıdaki herkesi etkilerken, herkesten farklı türde etkilenen Halim Yazıcı'nın İpek adına çocuk şiir kitapları etkinliğinin düzenlenmesi ve çocuklar için şiir, hikaye yazan tüm dostların katılarak eserlerini sunması ve kitabını İpek'e hediye etmesi fikri, hepimizin alkışlarıyla karşılandı.


         Ben bu kadarını yazdım. Fazlası, Abdurrahman ve Halim'in görevi. Bu sunumda hiçbir fotoğrafı etiketlemeyeceğim. Herkes kendini etiketlerken, güne ilişkin düşüncelerini de yazsın. Peki ya ben. Bugün bir kez daha Dumansızlardan biri olmakla gurur duydum.

Haber ve fotograflar: Ruhtan Yazıcı
08 Şubat 2014

how to track websites