Skip to: Site menu | Main content

       15. DUMANSIZ YILI KAHVALTISI

 

        Son dönemlerin katılımı en fazla, sohbeti en bol toplantısıydı. Konak belediyesinin anma proğramına aldığı Özcan Yalım'ın şiirlerinden bestelenmiş şarkıları bestecisinin akordiyonu, şiir ve şarkı yorumuyla ilk kez seslendirildiği toplantıydı.

        Yakın geşmişte yitirdiğimiz kitapsız şair dostumuz Aydın Yalkut 'un şiirlerinin yer aldığı kitabı hazırlaması hususundaki Hüseyin Yurttaş'ın derleme ve önerisi Ahmet Günbaş'ın özverili ve özenli çalışması ile basımından önce masamıza geldiği.

        Yalkut'unda bir şiiri olduğundan masaya gelen Dönemeç dergisinin Ali Rıza ERTAN özel sayısı olması nedeniyle hem Dönemeç 'in hem de Ertan'ın birkez daha anıldığı, şair dostumuz ABDULLAH NEYZAR KARAHAN'IN adına düzenlenen toplantı vesilesiyle anıldı.

        Günbaş'ın ilk hazırlananını bilgisayarının yuttıuğu DEMİTAŞ şiirinin ikinci yazılımını yaparak masamıza getirip okumasıyla Metin abinin de bir kez daha anıldığı anması en bol toplantı oldu.

        Yazmaca dergisinin genç kuşak yazarı kütüphane müdürümüzün tatlı kızının aramıza katılması ve yazmaca da yayınlanan yazısını okuması günün en çok alkış alanı olurken Dumansızlarda yeni bir üye kazandı.

        Dostların gün içinde devam eden proğramları nedeniylede istenmeden olsa da her zamanki vaktinde ve en kısa zamanda tekrarlanması dilekleri ile biten toplantıda olmayan tek şey toplantıya katılamayan dostların yokluğuydu.

Haber ve resimler: Ruhtan YAZICI


installing easiest cool counters