Skip to: Site menu | Main content

       ÇİĞLİ KAÇAMAĞI

          Dumansızlar yaz tatilinde ama İzmir'de kalanları da var. İşte onlardan biiri olan Ruhtan Abimiz, 03 Ağustos 2016 akşama doğru bir telefon trafiği başlattı. Önce Günbaş'la, sonra Ayhan'la görüştü. Daha sonra İzmir'de olabileceğini düşündüğü Selçuk ve Eşref'le.

          Onlara "Özledim" demesi yetti. Zaten onlar da özlemişti buluşmayı ve söyleşiyi. "Yarın buluşalım o zaman" sözünü tümü içtenlikle ve özlemlle "olur" dediler.

          Buluşma yeri Çiğli olarak belirlendi. Saati ise 13.oo.

          Buluşma yerine ilk gelenler orada Oğuz Tümbaş'la karşılaştılar. Üstelik o gün Oğuz'un doğum günüydü. Pastasız geçmedi tabi.

          Ayhan Seferihisar'dan geliyordu. Bir de surpriz yaptı, Fergun'u getirdi buluşmaya. Oysa herkes Furgun'u kır evinde biliyordu.

          Ayhan'ın ikinci surprizi bahçesinden sabah topladığı bardacık incirleri oldu.


Selçuk Oğuz incirle boğuşuyor

          Alsancak Karaoğlan Kafe Restaurant'ın hazırladığı güzel kahvaltılıkları tüketirken başladı söyledi. Sonra söz dolanştırıldı masada ve salonunda.

         Kitap boldu buluşmada. Nail Uyarı "Silahların Gölgesinde Aşk" adlı yeni kitabını imzaladı gelenlere. Ruhtan Abi, getirdiği Fergun Özelli kitaplarını imzalattı.
         Ayhan Altay düzenlemesini yaptığı iki yayın getirmişti. "Çorum İlköğretmen okullular'dan anılar" kitabı ve okulunun 60. yılı nedeiyle hazırladığı Okul dergisinin görüntüsünü taşıyan ama iç sayfalarının tümü renkli olan "YAŞANTILAR" adlı yapıtı dağıttı. Yaşantılar'da; Çorum İlköğretmen Okulunda okumuş, şimdi her biri 60 yaşın üzerinde olan kişilerin öykü, anı ve resim çalışmaları vardı. Yayında yapıtı olanları okul dönemi ve günümz fotoğrafı bulunuyordu. Ayhan'nın okul dönemi fotoğrafı üzerine yorumlar yapıldı.

 

         Oğuz'un işi vardı. Erken ayrıldı. Diğerleri yaklaşık dört saat birarada kaldılar. Sonra; yeniden bir araya gelme dilekleriyle ve Bekir'in kulaklarını çınlatarak dağıldılar.

         Çiğli kaçamağına gelen arkadaşlarımızın RUHTAN YAZICI'ya imzaladığı kitaplar için TIKLAYINIZ

        04 Ağustos 2016