Skip to: Site menu | Main content

 

               
 ŞİİRSEL ANLATI

2001'den bu yana 15 günde bir toplanırlar Dumansızlar. Ben de arada bir gederek, hayatıma renk katıyor, biraz da stres atıyorum.

Toplantı Bekir Beyin herkesi kucaklayan sesiyle başlıyor, sıra ile seslere şiir karışıyor. Bazen de müzik oluyor, tadına doyulmuyor. Arada yaşanmışlar, güncel olaylar, tabii espriler de katılıyor. Mukadder Usta taşlarını atıyor.

Karşıyaka - Alsancak en çok da Yakın'da buluşuluyor. Yılda iki kez Salihli'ye taşınıyor... İdareciler Derneği'nin misafirperverliği de başka oluyor.

Herkese söz hakkı verir başkan katılanlara; Günbaş, Tümbaş, Özelli; Durmuş, Selçuk, Hulusi ve Mehmetler; Sadık Kırımlı; Genç'i, Rayman'ı... Daha kimler kimler hepsi de değerlidir. Yalnız biri de var ki; şiirin hiçsokağı'nda görünür Atila Er, arada bir uğrar. Zeki Ağbi ve Hüseyin Peker de şiirin abisi... Ayrıca Neyzar Karahan, Abdullah Bolulu, Veli Başak ve Mustafa Gökçek'te unutulmamalı. Bir de Serçemiz Erdoğan Aytekin ve Mevlüt Ağabimiz, bir süredir aramıza uğrayamayan Ali (İşçimen) öğretmenimiz var.

Halim selimdir Halim Yazıcı, herkese uyar Nail Uyar, konuğumuzdur Nevin Konuk, Zübeyde Turan, Mavisel Yener, Bilsen Başaran ve Saime Bircan.. nice nice can Bir de Ayhan Can... Ah bir de Ramiz vardı ama önce aramızdan Mehmet Ali ayrıldı ve sonra Dinçer Ağabeyimiz sesini bize bıraktı... Halit Şekerci şiirin çizeri... Durmuş Taşdemir'i ve Mustafa Dinçer Korkmaz'ı unutmak olmaz. Bahri Karaduman, bir de Buca'dan Eşref, site sorumlusu Ayhan Altay var. Arada bir İstanbul'a kaçar, sonra gelir bulur bizi. Hayri Yetik'ten adını alan Sesli Dergi yakıştırmanın en güzeli. Elde defter dolaşır, içten geçenler kaleme dökülür. Anısı kalsın diye arada fotoğraf da çekilir. Mutlu bir günün ardından, tekrar buluşulmak dileğiyle iyi günler dilenir yeni toplantıya kadar.

Sevgilerle...
Asuman Rayman

 

 

 

[ haber belgeliği ]